mtesz-kem
 
 
Bemutatkozás 

A MTESZ Komárom-Esztergom Megyei Egyesület a MTESZ Szövetségi Tanácsa SZT-4/2013.02.13. sz. határozatának felhatalmazásával 2013-ban jött létre a MTESZ KEM Szervezet jogutódjaként. A MTESZ KEM Szervezet 2008-tól származtatott önállósággal rendelkezett, önálló adószámmal, irányító testülettel, gazdálkodással, bankszámlával, mint kiemelten közhasznú szervezet. A Tatabányai Törvényszék által bejegyzett egyesület tovább folytatja mindazt a tevékenységet amit a korábbi években a Megyei Szervezet végzett.

A MTESZ KEM Egyesületnek ugyan jelenleg még csak természetes személyek a tagjai, de a Megyei Szervezet jogutódjaként továbbra is egyik fő feladatának tekinti, hogy segítse a megyében tevékenykedő 16 tudományos egyesület helyi szervezetének működését.

A Megyei Mérnöki és Építész Kamarával kialakított szoros sokoldalú együttműködés eredményeként a MTESZ az utóbbi években a műszaki értelmiség szolgáltató központjává vált itt Komárom-Esztergom megyében.

Az Egyesület széleskörű társadalmi, gazdasági kapcsolatrendszerrel rendelkezik régiószerte. Tagja az Általér Szövetségnek, a Vértes-Gerecse Vidékfejlesztési Közösségnek, együttműködik a Tatabányai Klímakörrel. Sokoldalú együttműködést alakított ki a megye önkormányzataival illetve a gazdálkodó szervezetekkel és egyéb intézményekkel, civil szervezetekkel.

Fő tevékenységeink:

  • Rendezvények szervezése – országos, regionális és megyei konferenciák, szakmai napok elsősorban környezetvédelmi, klímavédelmi és energiahatékonysági szakterületen.
  • Oktatás a korábbi években kialakult oktatási paletta a folyamatos jogszabályi változások miatt átalakult, így az elmúlt évekre megszűnt a munkavédelmi technikus képzés, a műszaki ellenőr képzés és 2021-től a Mérnöki Kamara szakmai továbbképzései is elkerültek a MTESZ Komárom-Esztergom Megyei Egyesülettől.

Jelenleg csak nem akkreditált tájékoztatók, tréningek szervezése folyik.

  • Szakértői tevékenységünk keretében elsősorban pályázatok készítése, energetikai és környezetvédelmi tanulmányok szerepelnek.
  • Ingyenes környezetvédelmi, energiahatékonysági és pályázati tanácsadás:

A MTESZ egyik legismertebb és legnépszerűbb szolgáltatása, mely egyaránt szól a felnőtt lakosságnak, a fiataloknak és a különböző gazdálkodó szervezeteknek. Egy-egy pályázati lehetőség megjelenése érzékelhetően megnöveli az érdeklődést a tanácsadási szolgáltatásunk iránt.

  • Környezetvédelmi és energiahatékonysági tudatformálás, melynek keretében korábban több, de 2012-től is egy-egy általános iskolában folyt az oktató-nevelő program szakkörszerű formában, kéthetenkénti rendszerességgel. Ezeken a foglalkozásokon játékos, gyakorlatias, interaktív módon igyekszünk a diákokkal megismertetni a fenntartható fejlődést biztosító környezethasználatot. A programban az előadások, a saját megfigyeléseken alapuló beszámolók, filmvetítések mellett gyakoriak a kirándulások is (pl. szennyvíztisztítóba, Esztergom Duna Múzeumba, egy-egy műszaki szaküzletbe a helyes vásárlási szokások kialakítása érdekében stb.)
    • Tájékoztatók az energia megtakarítást eredményező pályázati lehetőségekről – közös képviselők, illetve a lakosság részére (évente 3-4 alkalom).
    • Akciók szervezése, részvétel a városi környezetvédelmi programokban: Nyitott Kapuk, Környezetvédelmi Világnap, Civil Nap, Autómentes Nap.
    • Versenyek szervezése.
    • Energiasuli a Környezetünkért
    • Pedagógus Fórum szervezése évente a környezeti nevelésről a megye valamennyi oktatási intézménye számára.

 

Technikai adottságok:

  • Tanácsadó iroda Flipchart táblával, projektorral ellátva.
    Adatbázisok, ismeretterjesztő és szakkönyvek, brosúrák állnak az érdeklődők rendelkezésére.
  • 2 irodahelyiség számítógépekkel, nyomtatókkal, fénymásolóval, szkennerrel.
  • 1 db 25 – 30 fő befogadására és egy 80 fő befogadására alkalmas előadóterem.
  • Telefon, Internet hozzáférés, online közvetítéshez szükséges felszerelés.




 
 
Ugrás a lap tetejére